|
|
|
|
|
|
|
Afrikaanse wetlands en ecosystemen
De natuurlijke hulpbronnen in Afrika staan onder druk door populatiegroei, korte-termijn politiek en onoordeelkundig handelen. Met name het beheer van water speelt een cruciale rol. Water en wetlands zijn van levensbelang voor het welzijn van de mensen.

Ook biologische rijkdom ter plaatse en internationale biodiversiteit zijn gebaat bij een duurzaam beheer. A&W draagt bij aan het zichtbaar maken van de problematiek met ecologische studies, en helpt bij het opbouwen van lokale capaciteit. Projecten worden veelal in samenwerkingsverbanden uitgevoerd, o.a. met
Wetlands International.
Meer informatie kunt u verkrijgen bij dr. ir.
Daan Bos of dr. Leo Bruinzeel Zie ook het Engelstalige deel van deze website
- Wetlands, duurzaam gebruik en veranderingen in vogelpopulaties in de westelijke Sahel (BBI, Wetlands International, 2003-2006)
- Ecologische bijdrage aan studie integraal waterbeheer in het bovenstroomse gebied van de Niger (Partners for Water, RIZA, 2002-2004)
- Langjarige monitoring van watervogels in de Binnendelta van de Niger in Mali (Ministerie van LNV en BUZA, 1998-2003)
- Voorstel voor de aanwijzing van nationale parken in het kustgebied van Guinée (IUCN, 1991)
|
|
|
|